Ku pożytkowi rolników

Data: 13-05-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ku pożytkowi rolników

Jak podają źródła historyczne, Parafialne Kółko Rolnicze w Gromadnie (dzisiejsza gmina Wyrzysk) zostało założone 5 lutego 1923 roku. W pierwszych latach swojej działalności Kółko zajmowało się przede wszystkim oświatą rolniczą. Z czasem zaczęto również organizować wystawy tematyczne. Przede wszystkim jednak Kółko sprzyjało i wciąż sprzyja zwiększaniu produkcji rolnej, przy jednoczesnym budowaniu silnego poczucia przynależności do reprezentowanej wspólnoty.

W sobotę, 11 maja Kółko w Gromadnie obchodziło 90-lecie powstania i 50-lecie reaktywacji. Podczas uroczystości wyróżniającym się członkom wręczono podziękowania. Wcześniej odbyła się msza święta w intencji rolników, natomiast całość zamknęła zabawa taneczna. W końcu taki jubileusz zdarza się raz na dziesięć lat!