Oddali hołd bohaterom Solidarności

Data: 31-08-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Oddali hołd bohaterom Solidarności 31 sierpnia, w 41. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, które zapoczątkowały powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" i upadek komunizmu w Europie Środkowej i Wschodniej tradycyjnie pod Pomnikiem Solidarności w Pile oddano hołd bohaterom tamtych czasów.
W imieniu władz Powiatu Pilskiego kwiaty pod pomnikiem złożyli: Arkadiusz Kubich,Wicestarosta Pilski, Kazimierz Wasiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile i Monika Ewa Kubiak - Majewska, radna Rady Powiatu w Pile.
- W takim dniu warto przypomnieć podstawowe wartości, o które walczyli Polacy ponad 40 lat temu. Musimy pielęgnować wolność, bo nie jest ona dana na zawsze. Nie możemy poddać się podziałom, powinniśmy działać w zgodzie, razem, tak jak tu dzisiaj stoimy - apelował Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski.