Powiat odbudowuje seniorską siatkówkę męską i piłkę nożną w Pile

Data: 10-08-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat odbudowuje seniorską siatkówkę męską i piłkę nożną w Pile Najpierw powstał Międzypokoleniowy Klub Piłkarski Powiat Pilski teraz w Pile zrodzi się męska  siatkówka na poziomie centralnym.  - Odbudowujemy „Pilski Sport”. To nie jest nasze ostatnie słowo. Zapraszamy do współpracy lokalne firmy, na zasadzie pełnej współpracy z samorządem – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Drużyna MKP Powiat Pilski zagra już w niedzielę, 15 sierpnia z GKS – Szydłowo w Pucharze Polski na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile, gdzie trenuje. Początek meczu godz. 16.00.

Kolejna niespodzianka to powołanie 2-ligowej drużyny męskiej siatkówki z Piły KPS STALPRO JOKER POWIAT PILSKI, która na początku września weźmie udział w turnieju zorganizowanym w nowej Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile. Zagrają w nim Kadra Polski U-21 oraz 1 – ligowe drużyny z Wrześni i Głogowa.

Powstanie drużyny męskiej siatkówki na poziomie 2 ligi to wynik wcześniejszych prac organizacyjnych, które podsumowano podczas spotkania Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego z Prezesem firmy Stalpro Jackiem Biegasiewiczem, Prezesem UKS SMS JOKER PIŁA Jackiem Wysockim oraz Dyrektorem Liceum Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile Grzegorzem Witkowskim.

- KPS STALPRO JOKER POWIAT PILSKI to projekt, który powstał dla lokalnego środowiska zamiłowanego w siatkówce, w dużej mierze dzięki dotychczasowej działalności w zakresie szkolenia siatkarskiego chłopców. Po upadku drużyny PTPS, będziemy jedynym przedstawicielem Piły na mapie siatkarskich rozgrywek centralnych – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Klub wystartuje już w sezonie 2021/2022 i będzie ściśle współpracował z Liceum Mistrzostwa Sportowego oraz z UKS SMS JOKER PIŁA, dzięki czemu najlepsi zawodnicy młodzieżowi dostaną swoją szansę w rozgrywkach seniorskich.