Kolejne spotkania w ramach Partnerstwa dla Rozwoju Krajny

Data: 02-07-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolejne spotkania w ramach Partnerstwa dla Rozwoju Krajny Trwają intensywne prace nad przygotowaniem strategii terytorialnej mającej na celu rozwój regionu Krajny.
Odbyły się kolejne dwa spotkania w ramach drugiego cyklu warsztatów dla mieszkańców w ramach działań realizowanych przez „Partnerstwo dla rozwoju Krajny”. Warsztaty w Lipca, które zorganizowano 28 czerwca, dotyczyły rozwoju turystyki na obszarze Krajny. Natomiast na spotkaniu 30 czerwca w Wyrzysku rozmawiano o potencjalnych projektach planowanych do realizacji, nie tyko w obszarze turystki, ale także rewitalizacji infrastruktury, edukacji, zdrowia czy promocji obszaru.
Spotkania prowadzone były przez doradców ze Związku Miast Polskich: Justynę Pietrzykowską, Mirosława Mękarskiego i Jarosława Górskiego.

W spotkaniach wzięli udział mieszkańcy obszaru, w tym przedsiębiorcy, przedstawiciele Lokalnych Grup Działania, radni gminni i powiatowi, pracownicy urzędów gmin i ich jednostek organizacyjnych. Powiat Pilski reprezentowały radne Rady Powiatu w Pile: Iwona Schulz, Zdzisława Bosak-Kawa oraz Koordynator Grupy Roboczej Partnerstwa - Karolina Szambelańczyk, dyrektor Wydziału Funduszy Pomocowych i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Pile.

„Partnerstwo dla rozwoju Krajny” tworzy 7 gmin: Białośliwie, Wysoka, Miasteczko Krajeńskie, Łobżenica, Wyrzysk, Zakrzewo, Lipka oraz Powiat Pilski i Powiat Złotowski. Bierze ono udział w pilotażowym programie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i może sięgać po środki unijne oraz dotacje na realizacje wielu projektów, które przyczynią się do rozwoju gmin, poprawią sytuację mieszkańców i przedsiębiorców.