Lekkoatleci na Mistrzostwach Wielkopolski LZS w Pile

Data: 27-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Lekkoatleci na Mistrzostwach Wielkopolski LZS w Pile W Pile odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS w Lekkoatletyce, w których wzięło udział ponad 250 zawodników z 11 powiatów z województwa Wielkopolskiego, w tym reprezentacja Powiatu Pilskiego.
Zawody zostały zorganizowane przez PLKS Gwda Piła na stadionie MOSiR Piła. Młodzież rywalizowała w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych: biegowych, rzutowych: rzut oszczepem, dyskiem, pchnięciu kulą oraz w skoku w dal i wzwyż. O puchary walczyli juniorzy młodsi do lat 18, juniorzy do lat 20 oraz młodzieżowy do lat 23.

- Po zakonczeniu zawodów punktacja była jeszcze liczona, trzymam kciuki za reprezentację Powiatu Pilskiego – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który razem z Markiem Kamińskim, członkiem Zarządu Powiatu w Pile dopingowali zawodników. Wręczyli również puchary i medale zwycięzcom rywalizacji w 2020 r, w której reprezentanci Powiatu Pilskiego zajęli 3. miejsce.

Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, podobnie jak wiele innych wydarzeń sportowych z udziałem młodzieży, również wsparło Mistrzostwa Wielkopolski LZS w Lekkoatletyce.