Górka Klasztorna: Obchody 100-lecia Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce

Data: 25-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Górka Klasztorna: Obchody 100-lecia Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce
W Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia pracy Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce. Ich zwieńczeniem była uroczystość odpustowa ku czci NMP Matki Kościoła.
W mszy świętej uczestniczyli także przedstawiciele władz Powiatu Pilskiego: Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski, Kazimierz Wasiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile oraz Zdzisława Bosak-Kawa, radna Rady Powiatu w Pile.

Przedstawiciele władz powiatu przekazali życzenia i gratulacje ks. Piotrowi Lipskiemu MSF, Rektorowi Domu Zakonnego Misjonarzy Świętej Rodziny w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej.
- 100-lecie pracy Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce to wyjątkowy jubileusz wszystkich zakonników, którzy pełnią misje na całym świecie, podejmując się opieki duszpasterskiej nad rodzinami. Ten piękny jubileusz to również szczególne wydarzenie dla Domu Zakonnego Misjonarzy Świętej Rodziny w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej, który powstał jako jeden z pierwszych na polskiej ziemi. Misjonarzom na kolejne lata życzymy wytrwałości, opieki Góreckiej Pani oraz wielu łask Bożych - życzyli przedstawiciele władz Powiatu Pilskiego.