Młodzi piłkarze wrócili na Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile

Data: 24-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzi piłkarze wrócili na Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile 23 maja na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile rozegrano Turniej Żaków Starszych i Młodszych pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.
Uczestnikami turnieju były dzieci w wieku 9 lat i młodsze. Mecze rozegrało 21 zespołów, łącznie ponad 200 zawodników. Młodzi adepci piłki nożnej reprezentowali popularne w regionie szkółki piłkarskie: Akademię MOSiR Piła, Akademię Piłkarską Soccer Stars Piła, Akademię Piłkarską Reissa Piła,  LP FA Trzcianka, Akademię Piłkarską Reissa Trzcianka, Iskrę Szydłowo, Noteć Czarnków i  Football Academy Piła, która była organizatorem turnieju.

Murawa sprawdziła się znakomicie, mecze były zacięte, emocji nie brakowało. Piłkarzy dopingowali nie tylko trenerzy, ale również rodzice. W Turnieju Żaków nie liczy się klasyfikacja, a radość z grania w piłkę. Wszyscy piłkarze otrzymali drobne upominki.

- To już kolejny Turniej Żaków, który odbył się na odbudowanym stadionie. W ubiegłym roku, kiedy ponownie po remoncie otworzyliśmy to miejsce dla mieszkańców, odbyły się trzy turnieje uczestników szkółek piłkarskich. Dla takich m.in. wydarzeń przebudowaliśmy i zmodernizowaliśmy ten obiekt - mówi starosta Eligiusz Komarowski, który również dopingował młodych piłkarzy.