Finał zimowego sezonu Ligi Kartingowej pod patronatem Starosty

Data: 19-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Finał zimowego sezonu Ligi Kartingowej pod patronatem Starosty Na Pilskim Torze Kartingowym GOKART EXTREME przy Warsztatowej 6 zakończyła się Zimowa Liga Kartingowa GERT Sezon 2020/2021.

Po 8 rundach zmagań (na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy) zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Michał Dobrowolski z Piły (obronił ubiegłoroczny tytuł), drugie miejsce Maciej Kozera z Piły, trzecie miejsce Miłosz Nowak z Chodzieży.
Dla zwycięzców zawodów puchary ufundował Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, a ligowe zmagania objął Patronatem Honorowym.
- To sport dla odważnych, ale chętnych nie brakuje. Dobrze, że na mapie Piły jest takie miejsce, które wzbogaca ofertę sportową i rekreacyjną - mówi starosta.

Najmłodszy uczestnik imprezy miał 10 lat, najstarszy 49 lat. W rywalizacji brała udział również 13- letnia Karolina Dołżycka, która otrzymała wyróżnienie specjalne za trud i wysiłek wkładany w rywalizację na seniorskim poziomie.
Kolejne zmagania rozpoczną się jesienią 2021 r.