Turniej bokserski o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Data: 09-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Turniej bokserski o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
W Pile w dniach od 8 do 9 maja odbywają się strefowe eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów w boksie na rok 2021. Walki sędziuje również Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.

O awans do finału Olimiady walczą pięściarze wyłonieni w turniejach eliminacyjnych w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, w sumie aż w 13 kategoriach. W sobotę odbyły się półfinały, w niedzielę walki finałowe. Awansował do nich Miłosz Bogucki, zawodnik Klubu Sporty Walki Piła.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął starosta pilski Eligiusz Komarowski, który również sędziuje walki turniejowe.
W ostatnich latach medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży regularnie zdobywają zawodnicy Sportów Walki. W ubiegłym roku złotą medalistką została Julianna Rutkowska.
Organizatorami zawodów są Wielkopolski Okręgowy Związek Bokserski, klub Sporty Walki Piła oraz WKS Sokół Piła, który reprezentował zawodnik Franek Szpakowicz.
Powiat Pilski wspiera to wydarzenie. Turniej odbywa się bez udziału publiczności w sali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.