Strażacka uroczystość OSP w Skrzatuszu

Data: 05-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Strażacka uroczystość OSP w Skrzatuszu Z okazji Dnia Strażaka druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzatuszu, która w tym roku obchodzi 75-lecie istnienia, odwiedził Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który podziękował im za ofiarna służbę dla mieszkańców sołectwa Skrzatusz i gminy Szydłowo. Strażakom z okazji święta życzenia złożył także Marek Kamiński, Członek Zarządu Powiatu w Pile oraz Janusz Drożdż, sołtys sołectwa Skrzatusz.

- Jednostka OSP w Skrzatuszu zapisała piękne karty w historii ratownictwa powiatu pilskiego oraz społeczności sołectwa Skrzatusz. Druhowie nie tylko ratują życie i dobytek mieszkańców, ale zawsze są gotowi nieść im pomoc w trudnych, codziennych sytuacjach. Na przykład jako jedyna jednostka OSP w gminie Szydłowo zapewnia starszym osobom transport do punktów szczepień przeciw COVID-19. Gratuluję prezesowi OSP w Skrzatuszu Romanowi Tunkiewiczowi za stworzenie tak dobrej i profesjonalnej drużyny i wszystkim druhom, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców - powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Uroczystość była okazją do przekazania w użyczenie przez Powiat Pilski nowoczesnej motopompy pływającej Niagara.
Starania o nowy sprzęt czynił Janusz Drożdż, sołtys sołectwa Skrzatusz, który na co dzień współpracuje z OSP w Skrzatuszu. Dzięki temu druhowie chętnie angażują się także w wydarzenia organizowane przez sołectwo, także patriotyczne.
-  Współpraca łączy i buduje, tworzy Wspólnotę. Sołectwo Skrzatusz jest tego najlepszym przykładem - pogratulował sołtysowi za zaangażowanie starosta pilski.

Roman Tunkiewicz, prezes OSP w Skrzatuszu w podziękowaniu za wsparcie i owocną współpracę wręczył Eligiuszowi Komarowskiemu, staroście pilskiemu oraz sołtysowi Januszowi Drożdżowi tytuły Honorowego Członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzatuszu.

Relacja filmowa z uroczystości OSP w Skrzatuszu