Turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego w Pile. Stoczono 40 walk

Data: 28-02-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego w Pile. Stoczono 40 walk W sobotę odbył się VIII turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego, zorganizowany przez Klub Sporty Walki Piła. Wzięło w nim udział prawie 100 uczestników z całej Polski.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który razem z wicestarostą Arkadiuszem Kubichem otworzył zawody.
- Zawsze z ogromną satysfakcją uczestniczę w takich zawodach, widząc jak wiele sportowej pasji drzemie w młodych ludziach i jak ogromne umiejętności prezentują, zarówno chłopcy jak i dziewczęta, trenujący sporty walki w Pile– mówi starosta.

Turniej zorganizowano w sali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile. Zawodom gościnnie przyglądała się reprezentacja Polski juniorek w boksie, która aktualnie przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, kilka jej przedstawicielek m.in. Julka Rutkowska, wicemistrzyni Europy w boksie juniorek młodszych (Sofia 2020) oraz Barbara Marcinkowska, brązowa medalistka ME juniorek - stoczyły ze sobą pokazowy sparing w boksie. Podobnie jak Mikołaj Tobera i Mikołaj Mańka, wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski w boksie.

Uczestnicy turnieju stoczyli w sumie 40 zaciętych walk, zarówno bokserskich, jak i starć w kickboxingu. Klub Sporty Walki w Pile reprezentowała ponad 30 zawodników, od 10 roku życia. Każdy startujący otrzymał pamiątkowy dyplom, najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali również pamiątkowe puchary.

Powiat Pilski wsparł to wydarzenie, tak jak wspiera na co dzień szkolenie dzieci i młodzieży Sporty Walki Piła.

Klub Sporty Walki Piła tradycyjnie organizuje turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzonego 1 marca.

Wyniki: Tytuł najlepszego seniora trafił do Rafała Andrzejewskiego (Sporty Walki Piła), najlepszym juniorem został Max Kowanek (Polonia Leszno), juniorką Julia Marciniak (KSW Szczecinek). W kategorii kadetów za najlepszych uznano Oliwię Natoniewską (Sporty Walki Piła) i Jakuba Ćwirko (Polonia Leszno).