Święto społeczeństwa obywatelskiego

Data: 26-02-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Święto społeczeństwa obywatelskiego 27 lutego przypada Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Ich rozwój to rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Mieszkańcy gmin powiatu pilskiego potrafią doskonale się organizować, działać i realizować swoje pasje sportowe, turystyczne, historyczne, kulturalne, naukowe, praktycznie w każdej dziedzinie życia. Dlatego tak ważne jest wsparcie aktywności mieszkańców, a władze Powiatu Pilskiego rozumieją te potrzeby.

Od 2015 roku na działalność różnych stowarzyszeń Powiat Pilski przekazał 3,3 mln zł. W kadencji 2010-2014 kwota ta wyniosła 1,6 mln zł.  Obecnie w 9 gminach powiatu pilskiego funkcjonuje już ponad 500 stowarzyszeń, a ich liczba od 2015 r. zwiększyła się o ponad 200.

- Gratuluję wszystkim działaczom organizacji pozarządowych woli i konsekwencji w działaniu i życzę, aby pandemia COVID-19 w końcu minęła, a Wasza działalność odbywała się w pełnym zakresie - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.