50 tabletów dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Pile

Data: 28-01-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

50 tabletów dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Pile 50 tabletów z bezprzewodowymi klawiaturami i bezpłatnym dostępem do Internetu trafiło do uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Pile. Mechanik znalazł się w gronie placówek, które doposażył Państwowy Instytut Badawczy NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) będący operatorem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
- To kolejna pomoc w postaci sprzętu do nauki zdalnej, którą otrzymali nasi uczniowie. W ubiegłym roku do liceów, techników i szkół branżowych Powiat Pilski zakupił 289 laptopów i 79 tabletów o łącznej wartości 1 mln 483 tys. zł - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
W maju do szkół trafiło 20 laptopów i 46 tabletów wartości blisko 100 tys. zł, z kolei w grudniu Powiat Pilski pozyskał ponad 1 mln 175 tys. zł dofinansowania w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na zakup 269 laptopów i 33 tabletów, wartości 1 mln 383 tys. zł. Do ich zakupu Powiat Pilski dołożył 207 tys. zł.

Tablety, które obecnie otrzymał Zespół Szkół Technicznych w Pile, wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu, wyposażone są także w klawiaturę bezprzewodową z etui oraz rysik.
- Tablety zostały już użyczone uczniom z technikum i szkoły branżowej I stopnia, którzy nie mieli własnego sprzętu lub mieli problemy z dostępem do Internetu. Będą mogli z nich nieodpłatanie korzystać do końca roku szkolnego – mówi Daria Szostak, Dyrektor ZST w Pile.

Szkolne Pakiety Multimedialne OSE, stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem NASK PIB, udzieloną w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.