Powiat Pilski sfinansował inwestycje, Gmina Piła je zrealizowała

Data: 22-12-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski sfinansował inwestycje, Gmina Piła je zrealizowała Na podstawie porozumienia z 31 grudnia 2007 r. Powiat Pilski co roku przekazuje Gminie Piła 1 mln zł na inwestycje na drogach powiatowych w granicach miasta Piły. W tym roku dzięki temu porozumieniu wykonano kolejne ważne inwestycje, które poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Powiat sfinansował, a Gmina Piła zrealizowała przebudowę skrzyżowania ul. Wyspiańskiego z ul. Słowackiego, które stało się bezpieczniejsze, zwłaszcza dla dzieci, bowiem w pobliżu znajduje się Szkoła Podstawowa nr 6. Skrzyżowanie wraz z przejściami dla pieszych zostało wyniesione w górę i kierowcy muszą teraz zwolnić. Wybudowano również kolejny odcinek chodnika wzdłuż ul. Wyspiańskiego. Teraz dojście do znajdujących się tu marketów jest bezpieczne i komfortowe.

W ramach umowy przy przejściu dla pieszych na ul. Śniadeckich w pobliżu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wykonano sygnalizację świetlną wzbudną, która również poprawi bezpieczeństwo wychowanków Ośrodka i rodziców.

Ukończono także remont na ul. Młodych. Prace dotyczyły wymiany nawierzchni drogi, budowę chodnika i ścieżki rowerowej od skrzyżowania z ul. Okólną w kierunku przejazdu kolejowego.
- Jak widać współpraca między samorządami buduje z pożytkiem dla mieszkańców - podsumowuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.