Odpowiedź Starosty Pilskiego na wystąpienie Prezydenta Piły

Data: 22-12-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Odpowiedź Starosty Pilskiego na wystąpienie Prezydenta Piły  Odpowiedź Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego z dnia 21 grudnia 2020 r., (z godzin wieczornych), w sprawie informacji podanych przez Prezydenta Piły w mediach społecznościowych na temat procedury administracyjnej dotyczącej budowy masztu telefonii komórkowej na osiedlu Koszyce w Pile.

1. Po pierwsze uspokajam mieszkańców. Plany budowy masztu telefonii komórkowej na osiedlu Koszyce, która na wniosek inwestora jest aktualnie procedowana w Starostwie, jest bardzo wnikliwie analizowana, a zdrowie mieszkańców będzie zabezpieczone.

2. Protestuję przeciwko nieprawdziwym informacjom włodarza gminy Piła, iż Urząd Miasta w Pile nie wiedział o sprawie. Postępowanie zostało wszczęte kilkadziesiąt godzin temu, a informacja o wniosku inwestora dotarła do Urzędu Miasta, jako strony, już we wczesnych godzinach porannych.

3. Apeluję kolejny raz do włodarza gminy Piła, o nie wzbudzanie niepokojów wśród mieszkańców i o współpracę między nami. Wystosowałem kolejne zaproszenie do rozmów, jak można wspólnie pracować dla dobra naszego miasta, i zaproponowałem spotkanie choćby w połowie drogi między Chrustowem a Piłą.

4. Miasto, w którym faktycznie zamieszkuję na co dzień, a które to ostatnio spada w rankingach i traci zdaniem niezależnych instytucji naukowych, choćby Polskiej Akademii Nauk, swoje funkcje społeczno-gospodarcze, wymaga zgodnej współpracy.