Esport Mechan Lan on-line bardzo udany

Data: 18-12-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Esport Mechan Lan on-line bardzo udany Esport Mechan Lan to ogólnopolski turniej esportowy w w Counter Strike Global Offensive. Jest on organizowany od 6 lat w Zespole Szkół Technicznych w Pile przez uczniów i nauczycieli. Turniej odbył się pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Z roku na rok, tworząc nowe narzędzia, uczniowie rozwijają swoje umiejętności w dziedzinie programowania oraz organizacji wydarzeń. Biorąc udział w turnieju mogą natomiast rozwijać i promować swoje pasje związane z grami komputerowymi oraz sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z innymi.

- Jestem pełen podziwu dla naszych uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych w Pile, którzy mimo pandemii, zorganizowali już po raz szósty, Esport Mechan Lan. To dla mnie zaszczyt wspierać takie inicjatywy młodych ludzi. Jest to tym bardziej cenne, że organizatorzy musieli zmierzyć się z nowym wyzwaniem jakim było przygotowanie finałów online, bez bezpośredniego kontaktu z uczestnikami – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Samodzielnie przygotowaliśmy serwery, panel dla graczy, sceny do transmisji. Turniejem zarządzaliśmy z ZST w Pile jak i również zdalnie. Pomimo wielu trudności jak i problemów technicznych udało nam się przeprowadzić turniej z powodzeniem. Przez wiele osób VI edycja EML uważana jest za najlepszą pod każdym względem. Profesjonalnie prowadzona transmisja, autorskie systemy, atrakcyjne nagrody - wszystko to składało się na nasz wielki sukces. Warto zaznaczyć że przygotowanie finałów to zasługa tylko 11 osób – informują organizatorzy.

Mecz finałowy odbył się 4 grudnia. Tegoroczną edycję wygrała drużyna Alienz, na drugim miejscu znalazła się drużyna Kopernik Konin, a na trzecim BydgoszczEkipa. Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów i sponsorów.
Gratulacje!