Pilanka Wicemistrzynią Europy Juniorek w Boksie

Data: 04-12-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilanka Wicemistrzynią Europy Juniorek w Boksie Pilanka Julianna Rutkowska zdobyła tytuł Wicemistrzyni Europy Juniorów i Juniorek w Boksie Sofia 2020. Gratulujemy wspaniałego sukcesu.
Julianna Rutkowska to zawodniczka klubu Sporty Walki w Pile, jest podopieczną trenera Arkadiusza Tobery. Trenuje boks od niespełna 3 lat, w tym czasie zdobyła już m.in. tytuły Mistrzyni Polski.
Teraz reprezentowała Polskę na EUBC Junior European Boxing Championships SOFIA 2020, które od 25 listopada odbywały się w stolicy Bułgarii. Zaprezentowała się znakomicie, godnie reprezentując nasz kraj, powiat pilski i rodzimy klub.

Na mistrzostwach obecny był również Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który jako sędzia klasy międzynarodowej znalazł się w gronie 12 sędziów oceniających walki.
- Gratuluję Julce sukcesu, to utalentowana dziewczyna, jeśli nadal będzie ciężko  pracować, przed nią wspaniałe lata kariery – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Przypomnijmy, że Powiat Pilski wspiera finansowo szkolenie zawodników Sporty Walki Piła, a trenują oni w wyremontowanym budynku Powiatu, przy alei Wojska Polskiego 49b.
- Kiedy 6 lat temu rozpocząłem pracę w Starostwie Powiatowym jako członek zarządu, jedną z pierwszych decyzji, w podjęciu której brałem udział, to udostępnienie opuszczonej od lat sali po byłej siłownie w budynku, którym zarządza Powiat wtedy nowo powstałemu klubowi Sporty Walki Piła. W międzyczasie przeprowadziliśmy termomodernizację obiektu, a klub dzięki wsparciu życzliwych osób i sponsorów - wyremontował salę do treningów – wspomina starosta Eligiusz Komarowski.

Jak się okazało, był to bardzo trafiony pomysł, czego dowodem są wspaniale sukcesy zawodników i liczne medale, które zdobywają w kraju i na arenie międzynarodowej, zarówno w boksie, jak i kickboxingu, sławiąc Polskę i powiat pilski.