Rowerowa wizyta burmistrzów na Stadionie Powiatowym przy Okrzei

Data: 05-10-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rowerowa wizyta burmistrzów na Stadionie Powiatowym przy Okrzei W niedzielne przedpołudnie, 4 października, na Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile zajechali pasjonaci turystyki rowerowej m.in.: burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś wraz ze swoim zastępcą Józefem Lewandowskim, burmistrz Wysokiej Artur Kłysz oraz grupa cyklistów, którzy regularnie co tydzień wybierają się na wspólne rajdy.

Nie zważając na momentami ulewny deszcz postanowili promować nie tylko walory swoich gmin, ale też ideę budowy przyszłej obwodnicy północnej powiatu pilskiego. W tym celu na rowerach przemierzyli blisko 100 km na trasie: Łobżenica - Wysoka - Piła - Kaczory - Miasteczko Krajeńskie - Białośliwie - Osiek Nad Notecią- Łobżenica.

Na stadionie samorządowców przywitał Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Podczas spotkania pokazałem m.in. inteligentne oświetlenie i system nawadniania na dużej płycie boiska. Goście byli pod wrażeniem naszej inwestycji. Zgodnie przyznali, że warto inwestować w obiekty sportowe. Spotkanie było też doskonałą okazją do omówienia współpracy w zakresie sportu i rekreacji – powiedział starosta.

Warto podkreślić, że odnowiony stadion odwiedza coraz więcej mieszkańców Piły jak i innych gmin powiatu pilskiego.