Na 95. urodziny przyjechała do Piły, swojego rodzinnego miasta

Data: 28-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Na 95. urodziny przyjechała do Piły, swojego rodzinnego miasta Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski złożył urodzinowe życzenia Ursuli Floess, która przyjechała do Piły, swojego rodzinnego miasta, by razem z przyjaciółmi świętować swoje 95. letnie urodziny. Wicestarosta wręczył jubilatce także pamiątkowy obraz z widokiem miasta. Ursula Floess serdecznie podziękowała za życzenia i prezent i była mocno wzruszona tak miłym przyjęciem.
Uroczyste spotkanie odbyło się w obecności przyjaciół Ursuli Floess z Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, z którymi od lat utrzymuje stały kontakt.
Ursula Floess urodziła się w Pile 14 sierpnia 1925 r. Tu mieszkała, uczyła się i spędziła młodość. Podczas walk Armii Czerwonej o Piłę 28 stycznia 1945 roku opuściła rodzinne miasto i wyjechała do Niemiec. Ale szybko tu wróciła z tęsknoty za Piłą. W maju 1946 roku została jednak deportowana wraz z innymi Niemcami i zamieszkała w Poczdamie.
Do dzisiaj kocha Piłę i darzy ją ogromnym sentymentem. Po wojnie wielokrotnie ją odwiedzała, bywało, że nawet 4 razy w roku. Za każdym razem kiedy odwiedza Piłę, spaceruje po miejscach, które pamięta z młodości i cieszy się, że stolica powiatu pilskiego pięknieje.