Życzenia i stypendia Starosty Pilskiego dla maturzystów

Data: 24-04-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Życzenia i stypendia Starosty Pilskiego dla maturzystów 24 kwietnia uczniowie klas maturalnych kończą rok szkolny. W 9 szkołach prowadzonych przez Powiat Pilski mamy 771 absolwentów. Wśród nich 131 ukończyło szkołę z wyróżnieniem, a 5 ze 100-procentową frekwencją.
- Drodzy maturzyści, okoliczności, w którcyh w tym roku przyszło Wam przygotowywać się do egzaminów maturalnych, ze względu na panującą pandemię, są wyjątkowo trudne. Ostatnie tygodnie, zamiast w szkole, spędziliście w domach, przed komputerem. Wierzę jednak, że dobrze zdaliście już pierwszy egzamin dojrzałości, byliście pilni i rozsądni. Dlatego tym bardziej wam gratuluję ukończenia szkoły i życzę powodzenia na egzaminach maturalnych. Trzymam za Was kciuki! - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Jak co roku Starosta Pilski uczniom klas maturalnych przyznał stypendia za osiągnięcia w nauce, sporcie i artystyczne.
- Wyróżnionym również serdecznie gratuluję, pielęgnujcie swoje pasje, rozwijajcie talenty, spełniajcie marzenia – dodaje starosta Eligiusz Komarowski.

Lista wyróżnionych:
Stypendia naukowe
Daria Baczkowska - I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile - ukończyła szkołę ze średnią ocen 5,94 oraz wzorowym zachowaniem.

Dawid Ślebioda – Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile ukończył szkołę ze średnią ocen 6,00 oraz wzorowym zachowaniem.

Aleksandra Płaczek - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku
- ukończyła szkołę ze średnią ocen 5,24 oraz wzorowym zachowaniem.

Stypendia sportowe
Kacper Antczak - I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile,
Oliwia Cebieniak - I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile,
Piotr Roszak - Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile