Hala sportowa przy ul. Pola w Pile – budowa idzie zgodnie z planem

Data: 19-04-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Hala sportowa przy ul. Pola w Pile – budowa idzie zgodnie z planem - Covid-19 Covidem, ale my musimy nadal realizować swoje plany i zobowiązania. Budowa naszej hali sportowej przy I LO w Pile pnie się do góry – informuje starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Budowa hali przy Pola to jedna z najważniejszych inwestycji Powiatu Pilskiego w bieżącym roku. Jej koszt to ponad 14,7 mln zł, z czego blisko 6 mln zł wynosi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ponieważ obiekt został wpisany do „Rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”.

Przypomnijmy, że 7 października 2019 r. władze powiatu pilskiego podpisały umowę z wykonawcą na realizację inwestycji. Hala ma być gotowa na 30 października tego roku. Będzie miała wielofunkcyjne boiska o łącznej powierzchni 50mx30 m. Rozgrywane będą tu mecze w trzech podstawowych dyscyplinach: piłka siatkowa, piłka ręczna i koszykówka. Służyć będzie nie tylko uczniom Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile i I Liceum Ogólnokształcącego, ale wszystkim mieszkańcom.