Data: 31-07-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zarząd Powiatu podziękował za współpracę Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień w Pile 31 lipca ppłk Tomasz Cieślak zakończył służbę na stanowisku Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Pile. Za wieloletnią współpracę podziękowali mu członkowie Zarządu w Pile: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu i Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu.

- Pana wkład w kształtowanie nowoczesnego wizerunku Sił Zbrojnych RP i budowanie pozytywnych relacji z mieszkańcami regionu pilskiego są godne uznania – powiedział w imieniu Zarządu Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Ppłk Tomasz Cieślak to absolwent Wyższej Ofierskiej Szkoły Samochodowej w Pile oraz m.in. Akademii Obrony Narodowej oraz kursów specjalistycznych w kraju i zagranicą. Pełnił różne funkcje dowódcze, służył w strukturach międzynarodowych, m.in.: w Korpusie Landjut w Rendshagen w Niemczech, w Korpusie Wielonarodowym w Szczecinie, Centrum NATO w Bydgoszczy. Od 2007 roku do 2019 roku pełnił stanowisko Komendanta Wojskowego Uzupełnień w Pile, administrował na terenie pięciu powiatów (pilskiego, złotowskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, chodzieskiego i wągrowieckiego).

-  Dziękuję za dobrą współpracę między innymi w zakresie kwalifikacji wojskowej, promocji obronności oraz w organizacji wydarzeń i uroczystości patriotycznych – powiedział ppłk Tomasz Cieślak.