Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Integracja na sportowo

Data: 01-02-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Integracja na sportowo 11 drużyn z powiatu pilskiego oraz ościennych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy, wzięło udział w XVII Otwartym Turnieju Bowlingowym Osób Niepełnosprawnych, który w piątek odbył się  w Bowling Rodło w Pile.

Jak co roku organizatorem wydarzenia był Warsztat Terapii Zajęciowej „Caritas" przy Parafii św. St. Kostki w Pile. Imprezę otworzył Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Życzę wam udanej sportowej rywalizacji, ale również wspaniałej zabawy. Dla mnie wszyscy już jesteście zwycięzcami, bo w tym turnieju nie wynik jest najważniejszy, choć wiem, że dacie z siebie wszystko – powiedział.
Celem turnieju była przede wszystkim integracja środowiska osób niepełnosprawnych. Turniej wygrał Warsztat Terapii Zajęciowej z Morzewa drugie miejsce zajął WTZ Leżenica, trzecie miejsce wywalczył Środowiskowy Dom Samopomocy Piła. Nagrodami dla zwycięzców  wręczanymi m.in. przez wicestarostę Arkadiusza Kubicha były gry planszowe dla ośrodka. Jednak żaden z uczestników turnieju nie wyszedł z pustymi rękoma, każdy zawodnik otrzymał okolicznościowy dyplom uczestnictwa oraz słodki upominek.