Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Ferie zimowe 2019. Nie siedź w domu!

Data: 11-01-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ferie zimowe 2019. Nie siedź w domu! 14 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. Obejmą one ponad 4 tysiące uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Pilski. Dla wszystkich mamy ciekawą ofertę, również dla dzieci, które uczęszczają do szkół podstawowych i przedszkoli. Zapraszamy! 
Zimowe Czary w Bibliotece – pod takim hasłem od 14 do 25 stycznia odbywać się będą zajęcia dla dzieci w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pile, zarówno w jej głównej siedzibie przy ul. Staromiejskiej 14, jak i w osiedlowych filiach. Wszędzie będzie można korzystać z multimedialnych programów edukacyjnych, bezpłatnego Internetu, a dla młodszych dzieci przygotowano kolorowanki.
Program:  
- twórcze zabawy dla dzieci z wykorzystaniem różnych technik plastycznych
- projekcje filmów, głośne czytanie, zabawy literackie, turnieje gier planszowych
- w Strefie Gier w Filii nr 1 przy ul. Ludowej – gry na konsole
Szczegóły na  stronie biblioteki TUTAJ
MDK „Iskra” w Pile
Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” przy Okrzei 9 w Pile przygotował ofertę dla tych, którzy chcą rozwijać talenty wokalne, taneczne, gry na instrumentach, teatralne, plastyczne. Szczegółowy program na plakacie.

Szkoły otwarte dla uczniów
W szkołach średnich odbywać się będą  zajęcia uzupełniające z wielu przedmiotów. Jest to oferta skierowana głównie do maturzystów i uczniów, którzy chcą wziąć udział w konkursach i olimpiadach.  
- w wielu placówkach odbywać się będą zajęcia sportowe (Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile).
- w I LO w Pile przy W. Pola codziennie czynna będzie strzelnica (od godz. 11.00 do 13.00).
- w Zespole Szkół w Łobżenicy uczniowie będą mogli korzystać z pracowni informatycznej, centrum multimedialnego, biblioteki oraz sali gimnastycznej.  
- dla uczniów Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy zaplanowano zajęcia sportowe, wyjazdy na basen i do kina.
Szczegóły w każdej placówce szkolno-wychowawczej.  
Podczas ferii czynny będzie Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile.