Warto sięgnąć po pieniądze na sport

Data: 20-11-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Warto sięgnąć po pieniądze na sport  UWAGA! Ruszył nabór wniosków na realizację w 2019 r. rządowego Programu „KLUB” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W związku z tym Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski apeluje:

Szanowni Państwo!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji pozarządowych tj. Klubów sportowych mających swoją siedzibę na terenie Powiatu Pilskiego, chciałbym poinformować o ogłoszonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kolejnym programie „Klub” na rok 2019 w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.
Celem Programu „Klub” jest wsparcie działalności prowadzonej przez podmioty funkcjonujące w lokalnych środowiskach sportowych – kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejscem poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem dofinansowania są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego – wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego.
Wnioski o dofinasowanie na realizację zadania należy nadsyłać do dnia 15 marca 2019 r. do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej informacji na temat programu „Klub” znajdą Państwo na stronie http://bip.msit.gov.pl w zakładce Finansowanie zadań, Sport Powszechny.