Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Dawid Siek brązowym medalistą Mistrzostw Świata

Data: 24-09-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dawid Siek brązowym medalistą Mistrzostw Świata Wielki sukces zawodnika Klubu Sporty Walki Piła Dawida Sieka. Na Mistrzostwach Świata w kick boxingu kadetów i juniorów, jakie odbyły się we Włoszech w miejscowości Lido Di Jesol, zdobył brązowy medal juniorów starszych w K1.

Zawodnik z Piły stoczył dwa wygrane pojedynki zwyciężając kolejno Tuleymana Assylkhana z Kazachstanu i Noela Kunya z Węgier. Lepszy od Polaka okazał się dopiero w półfinale Estończyk Daniil Gayduk i tym sposobem Siek zakończył występ na 3 pozycji. Jest to niewątpliwie największy sukces w krótkiej karierze Dawida Sieka, ale także najcenniejszy bo pierwszy medal rangi mistrzostw świata w historii klubu Sporty Walki Piła - co podkreślają klubowi trenerzy Dawida - Przemysław Drajer i Przemysław Leniec.
Dla Dawida Sieka obecny rok to nieustanna passa sukcesów. Został potrójnym Mistrzem Polski w trzech formułach kick boxingu (K1, Low Kick i Kick Light), srebrnym medalistą międzynarodowego Pucharu Polski, zdobywcą Pucharu Świata a także zwycięzcą walk chociażby na turnieju w Pile czy Gali w Chodzieży! Jest także ubiegłorocznym brązowym medalistą Mistrzostw Europy! 

W mistrzostwach świata uczestniczyła jeszcze trójka pilan - kadeci Alicja Bartosińska i Kacper Krygier oraz junior Piotr Woźniak. Choć medali nie zdobyli, to przyjchali z cennym doświadczeniem. Wszyscy godnie reprezentowali Polskę, a o przegranych decydowały minimalne różnice punktowe. Jak relacjonują trenerzy klubu Sporty Walki poziom kick boxingu stale rośnie a mistrzostwa potwierdziły, że nasi zawodnicy mimo jeszcze niedużego doświadczenia są w światowej czołówce i na pewno jeszcze nie raz o nich usłyszymy! 
Ostatecznie Polska Kadra Narodowa zdobyła w mistrzostwach 51 medali (3 złote, 13 srebrnych i 35 brązowych).
W mistrzostwach wzięło udział ponad 2400 zawodników z 65 krajów całego świata.
Wszystkich zawodników, którzy uczestniczyli w mistrzostwach świata będziemy mogli zobaczyć już 6 października w Pile, na turnieju im. Tadeusza Pietrzykowskiego, który odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych.

W przygtowaniach i wyjeździe zawodników na mistrzostwa pomogło wielu sponsorów. Pomocy udzielił również Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.