Apel starosty do rolników w sprawie suszy

Data: 11-07-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Apel starosty do rolników w sprawie suszy Starosta Pilski apeluje do rolników z powiatu pilskiego o składanie w miejscowych urzędach gmin wniosków suszowych.
Właściciele gospodarstw, dotkniętych niekorzystnym zjawiskiem suszy, mogą ubiegać się o pomoc w likwidacji powstałych w jej wyniku szkód. Pracownicy Urzędów Gmin w całym powiecie pilskim na bieżąco zajmują się rejestracją wniosków i apelują, żeby ze zgłoszeniem nie zwlekać do ostatniego dnia. Wnioski z prośbą o oszacowanie szkód w gospodarstwie otrzymają Państwo na miejscu, w urzędzie. Termin jest o tyle ważny, że szacowanie strat musi być zakończone przed zebraniem plonu głównego!
Starosta Pilski przypomina, że rolnicy poszkodowani przez suszę, aby mogli ubiegać się o jakąkolwiek pomoc klęskową, muszą posiadać protokół oszacowania szkód przez komisje powołane przez wojewodów. Warto dodać, że komisje oceniające poziom strat w uprawach rolnych już pracują w poszczególnych gminach powiatu pilskiego.