Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Żeby choinka nie była pusta

Data: 14-11-2017    Drukuj     Udostępnij

Żeby choinka nie była pusta Święta Bożego Narodzenia powinny być czasem radości i błogiego wypoczynku dla wszystkich, bez wyjątku. Niestety, nie każdego stać na kolację wigilijną i bogate prezenty. I właśnie dlatego Centrum Charytatywno – Opiekuńcze „Caritas” w Pile po raz szósty zaprasza mieszkańców do udziału w akcji „Pusta Choinka”. W tym roku wydarzenie odbędzie się w sobotę, 9 grudnia, w godzinach 13:00 – 18:00.

Adresatami przedsięwzięcia są pochodzące z uboższych rodzin niepełnosprawne i długoterminowo chore dzieci. Podobnie jak w poprzednich latach, marzenia najmłodszych zostaną zapisane na papierowych bombkach, które znajdą honorowe miejsce na żywej choince w Galerii Atrium Kasztanowa. Każdy zainteresowany może po taką bombkę sięgnąć i kupić to, o co proszą główni bohaterowie popołudnia.

- Jest to ze wszech miar dobre przedsięwzięcie, które gorąco wspieram. Wśród nas jest wielu ludzi dobrego serca, dlatego jestem przekonany, że i w tym roku wspólnymi siłami spełnimy kolejne gwiazdkowe marzenia chorujących dzieci. Serdecznie zapraszam osoby, które zechciałyby podzielić się swoim wielkim sercem. Tu nie chodzi o duże kwoty. Każdy może wybrać bombkę z listą odpowiadającą jego finansowym możliwościom. Przyczyńmy się do tego, aby najbliższe Boże Narodzenie było radosne dla wszystkich! – zachęca Eligiusz Komarowski, starosta pilski patron wydarzenia, który w ubiegłym tygodniu spotkał się z organizatorami akcji.

Zgodnie z tradycją, prezenty uszczęśliwią małych adresatów tuż przed świętami. Warto dodać, że tej zjawiskowej akcji towarzyszyć będzie koncert charytatywny.

Patronat honorowy nad „Pustą Choinką” sprawują: ksiądz biskup Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz prezydent Piły Piotr Głowski.

Spotkajmy się 9 grudnia! Spełnijmy marzenia chorych dzieci!