Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

11 listopada dołącz do biało – czerwonego biegu!

Data: 09-11-2017    Drukuj     Udostępnij

11 listopada dołącz do biało – czerwonego biegu!
Bieg Niepodległości obędzie się w Pile już po raz jedenasty. Jednak tegoroczna edycja będzie miała niespotykaną dotąd oprawę. Powiat Pilski, który jest organizatorem biegu, przygotował dla biegaczy kamizelki w kolorach białym i czerwonym. Dzięki temu na ulicach powstanie żywa flaga, która z pewnością przykuje uwagę kibiców. Start biegu o godzinie 12.00 na stadionie przy ul. Okrzei w Pile. Zapisy będą przyjmowane m.in. w dniu zawodów.

- Zapraszam do wzięcia udziału w Biegu Niepodległościowym, który jest wizytówką obchodów Narodowego Święta Niepodległości w sercu naszego powiatu – Pile. Przygotowania do tegorocznej edycji już dobiegają końca. Wszystko po to, aby godnie, a zarazem radośnie świętować ten dzień w powiecie pilskim. Oczywiście, biegacze, jak i zwolennicy nordic walking oraz najmłodsi mogą liczyć na gorące przyjęcie, ciepły posiłek, wspaniały doping i atrakcyjne nagrody. Mam nadzieję, że w sobotę stadion przy Okrzei po raz kolejny stanie się obiektem pełnym pozytywnej energii, przyjaznym setkom miłośników sportu – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Do wybierających się na stadion też mamy prośbę: będziemy wdzięczni za wsparcie akcji charytatywnych, które tego dnia zostaną przeprowadzone. Zbiórki mają wesprzeć leczenie dwojga dzieci: Michelle Koteckiej i Adriana Knap. Każdy grosz będzie na wagę złota!

Zapisy do chodu (dystans: ok. 3 km) i biegu (dystans: ok. 6,3 km) trwają. Zainteresowanych odsyłamy na stronę www.inetsport.pl lub bezpośrednio na stadion, w dniu zawodów, od 8:30 do 11:00.

Spotkajmy się 11 listopada, do zobaczenia!
 
***
 
Program powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości:
 
stadion przy ul. Okrzei w Pile
11:00 – II Niepodległościowy Marsz Nordic Walking
12:00 – XI Bieg Niepodległości
13:00 – III Niepodległościowy Bieg Najmłodszych
13:15 – Podsumowanie zawodów
 
Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile
13:30 – Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Pile
Wygrać Polskę – 1918  - wystawa wydawnictw kolekcjonerskich i współczesnych ze zbiorów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile
 
Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile
18:00 – VI Koncert Muzyki Polskiej „Raduje się serce, raduje się dusza” w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile (wstęp wolny)