To był wyjątkowo trudny półmaraton

Data: 29-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

To był wyjątkowo trudny półmaraton Ponad 200 uczestników wystartowało w III Trudnym Półmaratonie św. Huberta, którego organizatorem było Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo. Trasa biegu i marszu biegła przez Starą Łubiankę, Tarnowo, Krępsko i Dobrzycę.

W tym roku słowo "trudny" w nazwie największego biegowego wydarzenia w gminie Szydłowo nabrało wyjątkowego, specjalnego znaczenia, gdyż częste opady deszczu spowodowały, że na trasie było sporo dużych kałuż, a leśne odcinki były grząskie i niebezpieczne – informuje Grzegorz Lewandowski, prezes Stowarzyszenia Biegaczy Gminy Szydłowo.

Nie zniechęciło to jednak 181 biegaczy i 21 kijkarzy do zmierzenia się z trudami tego startu. Mimo deszczu i wiatru, zawodnicy zadowoleni wbiegali na metę w Starej Łubiance, gdzie odbyło się podsumowanie półmaratonu. Puchary dla najlepszych ufundował Powiat Pilski, a wręczał je etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile Mirosław Pierko.

- Samorząd Powiatu Pilskiego wspiera działania Stowarzyszenia Biegaczy Gminy Szydłowo, które propaguje aktywność fizyczną oraz – poprzez organizację kilku dużych imprez sportowych w roku - skutecznie promuje uroki gminy Szydłowo oraz naszego powiatu. Wielkie wyrazy uznania kieruję właśnie w stronę organizatorów tego wyjątkowego biegu. Szczególne gratulacje należą się jednak wszystkim uczestnikom Półmaratonu, którzy na trasie musieli walczyć nie tylko ze swoimi słabościami, ale także z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Jak można się było przekonać dla prawdziwych pasjonatów sportu, nie ma przeszkód nie do pokonania – mówi Mirosław Pierko, członek Zarządu Powiatu w Pile.

Wyniki biegu:
mężczyźni - I - Michał Kuster (Wysoka), II - Rafał Prendecki (Wałcz), III - Bartłomiej Olbrych (Binarowa);
kobiety - I - Michalina Makowiecka (Kaczory), II - Gabriela Trzepacz (Milejów), III - Sylwia Plewa (Piła).

Wyniki marszu:.
mężczyźni - I - Sławomir Matuszczyk (Mirosławiec), II - Stanisław Lenartowicz (Stara Łubianka), III - Marcin Chmielewski (Poznań);
kobiety - I Katarzyna Banaszkiewicz (Kaczory), II - Ilona Przydatek (Stara Łubianka), III - Monika Gruntkowska (Dziembowo).

Zdjęcia: Jarosław Ramucki (1-12), FB Gmina Szydłowo (13-19). Dziękujemy :)