1 LISTOPADA - ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W REJONIE CMENTARZA KOMUNALNEGO W PILE

Data: 29-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

1 LISTOPADA - ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W REJONIE CMENTARZA KOMUNALNEGO W PILE

Ze względu na wzmożony ruch samochodowy w rejonie Cmentarza Komunalnego w Pile w dniu Wszystkich Świętych w godzinach od 6:00 do 20:00 zmianie ulegnie jego organizacja.

- Już w środę wielu z nas odwiedzi groby najbliższych. Jest to wzmożony okres ruchu przy wielu cmentarzach, także w stolicy powiatu pilskiego - Pile. Wzorem lat ubiegłych, tak i w tym roku zmieni się organizacja ruchu w rejonie Cmentarza Komunalnego w Pile. Aby ułatwić kierowcom bezpieczne dotarcie do celu publikujemy uproszczony schemat organizacji ruchu samochodów osobowych w dniu 1 listopada w rejonie ul. Motylewskiej w Pile. Trwa także policyjna akcja  "Znicz". Dołączamy się do apelu policjantów o rozważną i bezpieczną jazdę. W naszym regionie nad bezpieczeństwem czuwać będą w szczególności policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski .

Na ul. Motylewską będzie można wjechać jedynie od strony al. Poznańskiej. Na ul. Przemysłowej obowiązywać będzie ruch w obydwu kierunkach, przy czym w stronę centrum miasta od pętli autobusowej MZK (na wysokości wejścia na cmentarz) funkcjonować będą dwa pasy ruchu, z czego jeden przeznaczony będzie dla ruchu autobusów i taksówek.
Parking dla samochodów osobowych zorganizowany zostanie jak co roku przy ul. Motylewskiej. Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu mają charakter porządkowy i ograniczają się do wypracowanych na przestrzeni kilku ostatnich lat doświadczeń, związanych z obsługą ruchu w rejonie cmentarza w dniu Wszystkich Świętych.

Zachęcamy także do zapoznania się z sugestiami Komendy Powiatowej Policji w Pile dot. bezpieczeństwa w tym dniu: http://www.pila.policja.gov.pl/