Reprezentanci „Społem” z 5 województw obradowali w stolicy powiatu pilskiego

Data: 29-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Reprezentanci „Społem” z 5 województw obradowali w stolicy powiatu pilskiego Około stu delegatów z pięciu województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego wzięło udział w Okręgowym Zjeździe Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem”. Kongres zorganizowano w stolicy powiatu pilskiego - Pile. Przed rozpoczęciem obrad, ze starostą pilskim Eligiuszem Komarowskim, spotkali się Ryszard Jaśkowski, prezes zarządu obchodzącego właśnie 25-lecie Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem” oraz Mariusz Małachowski, prezes PSS „Społem” w Pile.

– „Społem” to instytucja, która jest bliska tysiącom mieszkańców nie tylko samej Piły. Co ważne, podąża z duchem czasu i oczekiwaniami wymagających klientów. Za przykład może posłużyć choćby dokonana w ubiegłym roku efektowna rewitalizacja sklepu i piekarni „Rogalik”. Życzę, aby Spółdzielnia wciąż się rozwijała, zaskakując ciekawymi rozwiązaniami i bogatym wachlarzem propozycji – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Pile to największa w stolicy powiatu sieć sklepów – jest ich łącznie 15, rozlokowanych tak, aby można z nich było korzystać na każdym osiedlu. Dzięki takiemu położeniu, zakupy w tych sklepach są mniej anonimowe i przypominają wizytę u sąsiada. Pilska spółdzielnia „Społem” powstała pod koniec lat 40. ubiegłego wieku z połączenia dwóch innych spółdzielni: „Kolejarza” i „Robotnika”. Obecnie zatrudnia około 140 osób.