Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Międzynarodowe sympozjum o chirurgii dziecięcej pod patronatem starosty pilskiego

Data: 07-10-2017    Drukuj     Udostępnij

Międzynarodowe sympozjum o chirurgii dziecięcej  pod patronatem starosty pilskiego

W piątek, 6 października rozpoczęło się 41. Międzynarodowe Sympozjum Sekcji Dziecięcej Chirurgii Urazowej i Medycyny Ratunkowej Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. Tematem przewodnim było wielospecjalistyczne leczenie urazów u dzieci. To prestiżowe spotkanie, zorganizowane w poznańskim hotelu Andersia, odbyło się również dzięki wsparciu Powiatu Pilskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania.

- Nie ukrywam, że jestem bardzo zainteresowany rozwojem chirurgii urazowej, również w kontekście leczenia najmłodszych pacjentów, zwłaszcza na terenie naszego powiatu. To dwudniowe sympozjum bez wątpienia wpłynie na podniesienie poziomu wiedzy i na rozwój zawodowy jego uczestników. Są wśród nich również lekarze ze Szpitala Specjalistycznego w Pile. Mam zaszczyt patronować tej wyjątkowo wartościowej inicjatywie wraz z prezydentem miasta Poznania, Jackiem Jaśkowiakiem. Jestem pewien, że wkład Powiatu Pilskiego w organizację tej konferencji to bardzo dobra inwestycja - powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Honorowym przewodniczącym Komitetu Naukowego jest prof. Janusz Bohosiewicz z Katowic – krajowy konsultant w dziedzinie chirurgii dziecięcej, natomiast przewodniczącym – prof. Maciej Bagłaj z Wrocławia. W gronie wykładowców znaleźli się lekarze nie tylko z Polski, ale również z Niemiec, Indii, Szwajcarii, Luksemburga i Stanów Zjednoczonych. Podczas dwóch bardzo intensywnych dni, chirurdzy wzięli udział w szeregu sesji naukowych i specjalistycznych warsztatów.