Przed nami już tylko Bieg Niepodległości!

Data: 04-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ponad stu pięćdziesięciu zawodników ukończyło X Wysocki Bieg Uliczny im. Powstańców Wielkopolskich. Impreza w gminie Wysoka była przedostatnim, dziewiątym etapem tegorocznego cyklu „Biegaj z nami”, któremu patronuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski. – Pozostał nam tylko Bieg Niepodległości w Pile, który jak zwykle planujemy na 11 listopada. Serdecznie zapraszam na obchody z okazji Święta Niepodległości. Chcemy, żeby wzorem lat ubiegłych imprezie sportowej towarzyszyły inne kulturalne atrakcje, z koncertem muzyki polskiej na czele. Będziemy je sukcesywnie prezentować i na nie zapraszać – powiedział starosta.

Najszybciej dystans nieco ponad 10 kilometrów pokonał Miłosz Czechowicz z Piły. Na wykonanie zadania pilanin potrzebował 36 minut i 51 sekund. W gronie pań nagrodę za pierwsze miejsce zdobyła Michalina Makowiecka z Kaczor (czas: 43:05). Jak zwykle, bieg rozpoczynał się i kończył w Wysokiej, a trasa wiodła między innymi przez Rudną. Momentami silnie wiało, ale biegacze świetnie sobie poradzili z niełatwym zadaniem.

Jeszcze słowo o kategorii powiatowej. Tym razem nagrodami Powiatu uhonorowano grono pięćdziesięciolatków. Wśród pań tę grupę wiekową zdominowała Dorota Francikowska z Dąbek (gmina Wyrzysk), a w gronie panów Dariusz Skowera z Piły, który wciąż śrubuje rekord wszech czasów pod względem liczby ukończonych biegów w cyklu. W latach 2010 – 2017 pan Darek nie opuścił żadnego etapu! Nic, tylko gratulować zapału i żelaznego zdrowia!