Powiat pilski ma swój logotyp

Data: 02-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat pilski ma swój logotyp
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Pile doszło do bezprecedensowego wydarzenia: powiat pilski otrzymał swój logotyp! - Pierwszy raz w historii naszego powiatu doczekaliśmy się logotypu. Dziękuję radnym za poparcie inicjatywy, z którą wystąpiłem wraz z pozostałymi członkami Zarządu: wicestarostą Stefanem Piechockim oraz Przemysławem Pochylskim, Mirosławem Pierko i Jerzym Wiesiołkiem. Od tej pory nie tylko herb, ale i logo będzie identyfikowało nasze inicjatywy – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Grafika ma swoją symbolikę: na błękitno wiją się - w poziomie - rzeka Noteć oraz jej prawostronny dopływ od północy, czyli przepływająca przez Piłę Gwda. W prawym górnym rogu znajduje się wzór tradycyjnego haftu krajeńskiego, który stał się również inspiracją do zaprojektowania pozostałych obłych kształtów w logotypie. Poniżej symbolu Noteci znajduje się odniesienie do obszarów zachwycającej zieleni łąk i lasów, które porastają znaczną część naszego powiatu oraz do wieloletnich tradycji rolniczych i sadowniczych. Lewa górna strona to symbol ziemi pilskiej jako obszaru tętniącego życiem kulturalnym i społecznym. Ta część logotypu została zachowana w barwach herbu i flagi powiatu.