Orkiestra Dęta w Osieku gra od dziewięciu dekad

Data: 01-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Orkiestra Dęta w Osieku gra od dziewięciu dekad

W piątek, 29 września jubileusz 90-lecia obchodziła Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią. W uroczystości udział wzięli wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stanisław Wełniak i radna Rady Powiatu Iwona Schulz. Złożyli oni w imieniu Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego na ręce Prezesa Orkiestry Stefana Wełniaka i Kapelmistrz Katarzyny Wyczyńskiej życzenia wraz z pamiątkowym grawertonem. Orkiestra uhonorowana została też przez Starostę nagrodą finansową za działalność w dziedzinie kultury. Obecni na uroczystości mieli okazję zobaczyć piękną prezentację dotyczącą historii Orkiestry. Przedstawiciele instytucji wspierających zespół otrzymali z rąk Prezesa podziękowania i pamiątkowe statuetki.

- Wszystkim byłym i obecnym członkom Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią serdecznie gratuluję. Życzę spełnienia marzeń oraz zrealizowania wszelkich zawodowych i prywatnych zamierzeń. Bardzo dziękuję za nieustanne propagowanie kultury zarówno na terenie powiatu, jak i daleko poza jego granicami. To wspaniale, że Orkiestra wciąż się rozwija i cieszy sobą następne pokolenia W Osieku już nie mieszkam, ale jestem szczęśliwy, że władze powiatu pilskiego mają w tych stronach wspaniałych ambasadorów – radnych ziemi wyrzyskiej, z Iwoną Schulz i Stanisławem Wełniakiem na czele. Dziękuję im za tworzenie dobrego klimatu wokół jubilata, któremu życzę sukcesów na miarę ambitnych marzeń i ogromnych możliwości – napisał w liście gratulacyjnym do bohaterów uroczystości Eligiusz Komarowski.

Orkiestra Dęta w Osieku nad Notecią powstała w 1927 roku i z powodzeniem występuje do dziś. Jedyna dłuższa przerwa w działalności rozpoczęła się w 1974 roku i trwała przez 12 lat. Obecnie Orkiestrę tworzą 32 osoby. Zespół zajmuje się obsługą uroczystości państwowych, kościelnych, jubileuszy, koncertów i przeglądów. Ostatnio towarzyszyła Powiatowi podczas Dożynek w Białośliwiu, zorganizowanych w niedzielę, 3 września. Jubilatowi życzmy kolejnych „dziewięćdziesiątek”!