Europejski Tydzień Sportu w Gastronomiku

Data: 28-09-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Europejski Tydzień Sportu w Gastronomiku
Europejski Tydzień Sportu (ETS) to inicjatywa, która promuje sport i aktywność fizyczną na Starym Kontynencie. Trzecia edycja Tygodnia, której przyświeca hasło „Czas na aktywność, czas na #beactive”, rozpoczęła się w sobotę i potrwa do 30 września. Miło nam poinformować, że w ETS – przedsięwzięcie promowane przez Komisję Europejską - włączył się Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, prężnie działająca placówka oświatowa, prowadzona przez Powiat Pilski. W bogatym programie zawarto między innymi zakończone już: III Rajd Graniczny w Jeziorkach i otwarty trening piłkarski pod okiem Macieja Szymańskiego – piłkarza i nauczyciela w jednym. Czekają nas jeszcze między innymi rajd rowerowy na Płotki i z powrotem oraz konkurs fotograficzny „Nasza aktywność fizyczna latem”.

- Gratuluję pomysłu nauczycielom i uczniom ZSG w Pile, którzy swoją postawą udowadniają, że szkoła to nie tylko lekcje w ławkach i regułki do zapamiętania, ale również wspaniała przygoda, którą samemu można kreować – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Na szczególną uwagę zasługują zorganizowany w środę, 27 września, „Aerobik dla każdego” oraz planowana na piątek (29 września) „Jesienna zabawa marszowa”, której finał odbędzie się nad Jeziorem Piaszczystym. – Piątkowy marsz zakończy zabawa z pierwszoklasistami w rolach głównych. Szykuje się moc atrakcji! – informuje Joanna Harenda, nauczyciel wychowania fizycznego w pilskim „Gastronomiku”. Warto podkreślić, że w przemarszu, który będzie kulminacją tygodniowych przygód ze sportem w roli głównej, weźmie udział około 300 osób!