Biblioteka otwarta na każdego

Data: 26-09-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Biblioteka otwarta na każdego

Dorośli i dzieci – każdy znajdzie coś dla siebie w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile. I nie chodzi tu tylko o książki, ale o dodatkowe propozycje, których zawsze jest tam pod dostatkiem. Grono bardziej doświadczonych czytelników chętnie skorzystało z zaproszenia na wrześniowe spotkanie z Elżbietą Cherezińską, urodzoną w Pile pisarką, specjalizującą się w tworzeniu powieści historycznych. Rozmowa z uznaną artystką zainteresowała dziesiątki mieszkańców, którzy szczelnie wypełnili Bibliotekę Główną, a po zakończeniu spotkania długo ustawiali się po dedykacje.

Dzień później swoje pięć minut mieli najmłodsi, o co zadbał Przemysław Wechterowicz, autor wielu książek dla dzieci. Wspólne czytanie i warsztaty literackie w ramach akcji „Książka jest OK!” odbyło się w dwóch lokalizacjach: pilskiej filii przy ul. Ludowej oraz w Bąkowie (gmina Wyrzysk). Zgromadzeni oddali się lekturze zabawnej familijnej pozycji pod tytułem „Być jak Tygrys”.

Podczas obu spotkań władze powiatowe reprezentował Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu, który powiedział: - Jestem pod ogromnym wrażeniem pani Elżbiety Cherezińskiej i stylu, w jakim opowiadała o swoich powieściach. Spotkanie z pisarką to była czysta przyjemność. Całkiem inny, bardzo spontaniczny charakter miały warsztaty z panem Przemysławem Wechterowiczem. Dzieci były zachwycone sposobem, w jaki prezentował własne książki małym odbiorcom. To też z pewnością inicjatywa godna uwagi i kontynuacji. Przypomnę, że patronat nad przedsięwzięciem „Książka jest OK!” objął starosta Eligiusz Komarowski.