Taki rajd tylko w Jeziorkach

Data: 25-09-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Taki rajd tylko w Jeziorkach

Wielu mieszkańców Jeziorek i okolic spędziło pierwszą sobotę jesieni na sportowo. 23 września odbył się bowiem III Rajd Graniczny Nordic Walking, zorganizowany przede wszystkim z myślą o dzieciach z gminy Kaczory, ale również o osobach niepełnosprawnych i wolontariuszach. Imprezę przygotowały: stowarzyszenie Jeziorki Aktywna Wieś, Rada Sołecka Wsi Jeziorki oraz tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Na mecie Rajdu na uczestników czekały pamiątkowe medale, gorący posiłek, kawa, herbata oraz konkursy dla najmłodszych.

- Celem organizowanego przez nas Rajdu Granicznego NW było uczczenie 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej, pamięci ofiar tej wojny. Chcieliśmy również popularyzować Nordic Walking jako aktywną formę rekreacji i spędzania wolnego czasu oraz integrować osoby zdrowe z niepełnosprawnymi. Zależało nam też na promocji powiatu, gminy i sołectwa – informuje Marek Kąckowski, twórca imprezy.

Ośmiokilometrowy dystans, wyznaczony w pobliżu dawnej granicy polsko – niemieckiej, pokonało około trzystu uczestników. Przed rozpoczęciem marszu obecni złożyli wiązanki przy obelisku poświęconym pamięci kaprala Piotra Konieczki, pierwszej ofiary II wojny światowej. Kapral Konieczka pełnił służbę w plutonie wzmocnienia straży granicznej. W nawiązaniu do tamtych wydarzeń, zorganizowano szereg historycznych konkursów, które odbyły się na deser, już za metą. Ponadto przeprowadzono konkursy rysunkowe i zawody w strzelaniu z wiatrówki. Obecni mogli również przystanąć przy tematycznych stoiskach.

Wydarzenie, któremu patronował starosta Eligiusz Komarowski, wsparł finansowo Powiat Pilski.