Nowa organizacja ruchu na drodze powiatowej - ul. Wawelska

Data: 08-09-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowa organizacja ruchu na drodze powiatowej - ul. Wawelska
Już wkrótce ruszą zaawansowane prace drogowców na drodze powiatowej przy strefie przemysłowej. W piątek przedstawiciel firmy wykonawczej Trakcja S.A., spotkał się ze Starostą Pilskim celem omówienia tymczasowej organizacji ruchu na ul. Wawelskiej. W najbliższych dniach wykonawca inwestycji, którą prowadzi Gmina Piłą, powiadomi uczestników ruchu o utrudnieniach wynikających przebudowy i rozbudowy ulicy Wawelskiej. Zatwierdzony przez Starostę Pilskiego projekt tymczasowej organizacji ruchu obowiązywać będzie do wiosny.

Na czas prac przy Wawelskiej ulica ta zmieni się w jedno kierunkową od łącznicy zjazdowej z drogi krajowej nr 11. Kierujący pojazdami, którzy będą chcieli dostać się do Centrum Piły lub z powrotem na ulicę Wawelską muszą skorzystać z objazdu do ulicy Okólnej przez ul. Bydgoską. Niemożliwy będzie wjazd do Piły przez ul. Wawelską od Gminy Kaczory. Tutaj wykonawca przewidział objazd kolejno przez Leszków, ul. Walki Młodych oraz drogę krajową 11, aż do łącznicy zjazdowej DK11. Ruch w stronę centrum Piły odbywać się będzie po prawej stronie jezdni, natomiast w stronę Leszkowa i Gminy Kaczory po stronie lewej jezdni. Utrudnienia potrwają do wiosny.