W poniedziałek kolejna akcja znakowania rowerów!

Data: 03-09-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W poniedziałek kolejna akcja znakowania rowerów! Już w poniedziałek, 4 września br., będzie kolejna okazja do oznakowania rowerów. To druga edycja wspólnej akcji Powiatu Pilskiego i Komendy Powiatowej Policji w Pile. Pierwsza, odbyła się 3 sierpnia, i spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Oznakowano wtedy 615 rowerów. Akcja, podobnie jak za pierwszym razem, odbędzie się przed Starostwem Powiatowym w Pile. Będziemy czekać na Państwa w godzinach od 13.00 do 18.00.

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski: Pierwsza edycja znakowania rowerów, którą w sierpniu zorganizowaliśmy wraz z Komendantem Powiatowym Policji mł. insp. Sebastianem Cichockim przerosła nasze oczekiwania. Podobnie jak za pierwszym razem, do Państwa dyspozycji będą nie tylko funkcjonariusze policji znakujący rowery, ale również specjaliści, gotowi do bezpłatnej diagnostyki jednośladów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest wartością nadrzędną, i to zarówno podczas poruszania się po ulicach czy chodnikach, jak również w przypadku zagrożeń czyhających ze strony złodziei. A nasze rowery będą bezpieczniejsze, kiedy odpowiednio je oznakujemy. Jak podkreślają policjanci, w przypadku kradzieży nawet sam właściciel nie zawsze potrafi podać szczegółowe dane swego roweru, dlatego znakowanie – połączone z wykonaniem zdjęcia - jest tak bardzo pomocne. Warto podkreślić też że dla osób, które oznakują swój rower, mamy kamizelki odblaskowe, a dla uczniów odblaski na tornister, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo. Serdecznie zapraszam!