Powiat inwestuje w straż pożarną

Data: 30-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat inwestuje w straż pożarną Modernizacja budynku strażnicy Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Lelewela 31 nabiera tempa. Wydana przez Starostę Pilskiego decyzja o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę trafiła już na biurko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Procesy modernizacyjne będą możliwe dzięki wsparciu ze strony Powiatu kwotą 210 tysięcy złotych.

- Nigdy nie ukrywałem, że jestem bardzo zadowolony z postawy naszych strażaków. Pilska Komenda pracuje wzorowo i jest zawsze tam, gdzie być powinna. Mieszkańcy powiatu mogą czuć się bezpiecznie, mając świadomość, że doskonale wyszkoleni i doświadczeni strażacy są na posterunku. Co więcej, w razie potrzeby nasza straż niesie pomoc również poza powiatem. Tak było choćby podczas usuwania skutków ostatniej wichury na północy kraju  – mówi starosta Eligiusz Komarowski. I dodaje: - Remont obiektu przy Lelewela to konieczność, bowiem Straż potrzebuje godnych warunków do pracy i wypoczynku.

Komenda PSP w Pile ma ambitne plany dotyczące modernizacji obiektu: - Prace chcemy zakończyć jeszcze w tym roku. Po remoncie, wewnątrz budynku łączącego obiekt główny z komorą dymową, mają się znaleźć między innymi szatnia, a także garaż, magazyn i siłownia. Obecnie w jednostce na Lelewela jest zatrudnionych 33 strażaków, po 11 na każdej ze zmian – informuje bryg. Robert Komarnicki, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile.