Starosta Pilski zaprasza chętnych do wspólnego czytania „Wesela”

Data: 24-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta Pilski zaprasza chętnych do wspólnego czytania „Wesela” Chcesz czytać „Wesele” i wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2017? Starosta pilski Eligiusz Komarowski zaprasza mieszkańców powiatu pilskiego.

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą tegorocznego Narodowego Czytania, które odbędzie się w całej Polsce w sobotę, 2 września. Do udziału w tej wyjątkowej akcji zachęca starosta pilski Eligiusz Komarowski: - Serdecznie zapraszam do wspólnego czytania wszystkich chętnych, nie tylko osoby publiczne i powszechnie znane. Zależy nam na tym, aby każdy kto chce, i czuje się na siłach, mógł także wziąć tekst, przeczytać fragment, i być pełnoprawnym uczestnikiem akcji, a nie jak to było do tej pory, biernym jej obserwatorem. Narodowe Czytanie „Wesela” w ten sposób może stać się naszym wspólnym, patriotycznym przeżyciem.

Narodowe Czytanie „Wesela” odbędzie się 2 września (sobota) o godz. 17.00 w patio Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pie. Wszystkim uczestnikom akcji, Zespół Folklorystyczny „Marynia” zaprezentuje krakowiaka i inne polskie tańce narodowe. Będzie też tradycyjny, wiejski poczęstunek.

Zainteresowanych wspólnym czytaniem przed życzliwą publicznością zachęcamy do zgłaszania się pod adres: promocja@powiat.pila.pl. Prosimy o przesłanie swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Z pewnością do każdego się odezwiemy.

Na Narodowe Czytanie warto zabrać własny egzemplarz „Wesela”, który będzie można ostemplować okolicznościową pieczęcią z Kancelarii Prezydenta RP, ponieważ honorowy patronat nad akcją sprawuje Para Prezydencka.