Naturalisko promuje gminę Łobżenica i Powiat Pilski

Data: 03-07-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Naturalisko promuje gminę Łobżenica i Powiat Pilski

W niedzielę 2 lipca zakończyło się Naturalisko. Ta cykliczna impreza promująca gminę Łobżenica odbywa się przy wsparciu Powiatu Pilskiego.

- „Naturalisko” to już cykliczna impreza w gminie Łobżenica, która odnosi się do bogactwa tej ziemi, do bliskości z naturą i moim zdaniem doskonale promuje naszą gminę i powiat. Jest to bardzo fajna impreza, zorganizowana z dużym rozmachem i z licznym udziałem mieszkańców. Warto więc wspomagać takie wydarzenia – powiedział Kazimierz Wasiak.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00, ale już wcześniej panie ze Stowarzyszenia Gminnej Rady Kobiet i członkowie Towarzystwa Miłośników Łobżenicy wyruszyli wspólnie na spływ kajakowy Łobżonką, marsz nordic walking i rajd rowerowy. Był to tak zwany „Trójbój Krajeński”, którego meta znajdowała się na plaży w Trzeboniu.

Tutaj odbył się turniej „Rzeczpospolita Babska”, w którym uczestniczyło sześć drużyn ze: Szczerbina, Trzebonia, Walentynowa, Witrogoszczy Kolonii, Chlebna oraz drużyna łączona z Topoli i Izdebek. Panie z Gminnej Rady Kobiet rywalizowały w takich konkurencjach jak: strzały na bramkę, slalom z miotłą, przeciąganie ciągnika, łączone skoki w dal z miejsca i rzut lotką do tarczy. Zawodniczki musiały wykazać się także wiedzą na temat gminy Łobżenica i jej bogactw naturalnych. Po podliczeniu punktów okazało się, ze wygrała drużyna koła w Trzeboniu, drugie miejsce przypadło w udziale paniom ze Szczerbina, a trzecie kołu Witrogoszcz Kolonia.

Imprezę uświetnił koncert zespołu AM, założonego w 2006 roku przez Andrzeja Kliczkowskiego. For­ma­cja two­rzy oraz gra muzykę disco polo i dziś ma kilka własnych utworów i teledysków. Wieczorem odbyła się nad jeziorem zabawa taneczna z zespołem „Relax”.

A kolejne „Naturalisko” już za rok. Gmina Łobżenica i Powiat Pilski zapraszają!

Zdjęcia: GOK Łobżenica