Wydarzenia na weekend. Polecamy!

Data: 30-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wydarzenia na weekend. Polecamy! Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych, Dni Wyrzyska i koncert z okazji jubileuszu 25-lecia Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego – to wydarzenia jakie czekają na mieszkańców powiatu pilskiego w ten weekend. Patronuje im starosta pilski Eligiusz Komarowski, a wspiera Powiat Pilski.

Już po raz siódmy odbędzie się w Białośliwiu Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych. Co roku przyciąga on pasjonatów kolejek wąskotorowych z kraju i zagranicy. Organizatorami zlotu są: Powiat Pilski, Gmina Białośliwie i Towarzystwo Wyrzyska Kolejka Powiatowa w Białośliwiu. Patronat honorowy nad zlotem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Oficjalne otwarcie Zlotu odbędzie się w sobotę o godz. 12.00, a po niej nastąpi parada pojazdów szynowych. Atrakcją zlotu w tym roku będzie parowóz PX805 Borsig, będą również lokomotywy spalinowe WLS40, niemiecka lokomotywa DIEMA oraz lokomotywa z wagonikiem z Ostrowa Wielkopolskiego. Mieszkańców zapraszamy na przejażdżki kolejką - w sobotę od godz. 15.00, w niedzielę od godz. 10.00. Bilety w cenie 5 złotych.

W sobotę, 1 lipca, jubileusz 25-lecia działalności obchodzić będzie Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Pile. Z tej okazji w Regionalnym Centrum Kultury o godz. 14.00 odbędzie się koncert kapeli bawarskiej BAYEROCK. Wstęp wolny.

W ten weekend odbędą się także – po raz pierwszy - Dni Wyrzyska. Organizatorzy oferują wachlarz  różnorodnych propozycji: od współzawodnictwa sportowego poprzez turnieje, zajęcia rekreacyjne dla rodzin z dziećmi po atrakcyjne koncerty.

Program:
30 czerwca od godz. 21:00 w Amfiteatrze wystąpią zespoły: The Look& Gethomil Lamarre (Reggae) i Jambo Africa. Impreza potrwa do godziny 24:00.
1 lipca od rana odbywać się będą zajęcia sportowo - rekreacyjne, między innymi: I Młodzieżowe Mistrzostwa Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej (Centrum sportowo-rekreacyjne w Osieku nad Notecią), I Turniej Piłki Nożnej Orlików z okazji Dni Wyrzyska (Orlik Wyrzysk), derby Gminy Wyrzysk Oldbojów 2017 (Stadion Olimpijski w Osieku nad Notecią), Bieg z cyklu „Cztery Pory Roku – Lato 2017 (Leśniczówka Zielona Góra, Polanowo), Osiek na Start – trzecia edycja (Stadion Olimpijski w Osieku nad Notecią), a o godz. 20:00 rozpocznie się część koncertowa w wyrzyskim amfiteatrze. Tego wieczoru na scenie wystąpią: Jakub Herfort zwycięzca 9. edycji „Mam Talent”, Zespół „Dwa Pokolenia” oraz Tomasz Karolak z zespołem „Pączki w Tłuszczu”.
2 lipca będzie dniem rodzinnym. O godz. 7:00 rozpoczną się Drużynowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Wyrzyska. Od godziny 14:00 na targowisku w Wyrzysku odbywał się będzie się Jarmark Twórczości, równocześnie odbędzie się Maraton Zumby, będą zespołów tanecznych działających przy MGOK w Wyrzysku i animacje dla dzieci. O godz. 15:00 nastąpi otwarcie ścieżki wodnej „Wodny Świat”. Główną atrakcją dla dzieci będzie występ Rupherta&Rico a o godz. 19:30 na scenie wystąpią zespoły: Skakanka i Megger Band.

ZAPRASZAMY :)