Podziękowania i odznaczenia na sesji Rady Powiatu

Data: 30-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Podziękowania i odznaczenia na sesji Rady Powiatu 29 czerwca odbyła się XXXIV sesja Rady Powiatu w Pile.

Obrady rozpoczęły się od podziękowań i gratulacji dla posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Marty Kubiak, która jeszcze do niedawna pełniła funkcję radnej Rady Powiatu w Pile.

- Dziękuję za współpracę z Państwem i liczę na to, że nadal nasza współpraca układać się będzie bardzo dobrze – powiedziała Marta Kubiak.

Podczas sesji miała też miejsce wyjątkowa uroczystość wręczenia odznaczenia „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” pilskiemu Cechowi Rzemiosł Różnych. Inicjatorem przyznania odznaki honorowej był wicestarosta pilski Stefan Piechocki, który wystąpił do przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofii Szalczyk z prośbą o wystosowanie wniosku do Marszałka Województwa Wielkopolskiego w sprawie przyznania tego odznaczenia. Na sesji, przewodnicząca Sejmiku Zofia Szalczyk wraz z radnym Sejmiku Jerzym Kado i wicestarostą Stefanem Piechockim dokonali uroczystego wręczenia odznaczenia.

- Odznaka honorowa „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” to zaszczytne, honorowe wyróżnienie, nadawane instytucjom, które poprzez swoją działalność wnoszą wkład w rozwój gospodarczy. Cieszę się niezmiernie, że Cech Rzemiosł Różnych w Pile otrzymał to ważne wyróżnienie, ponieważ od ponad 60 lat wnosi olbrzymi wkład w rozwój gospodarczy poprzez prowadzenie  działalności na rzecz małej i średniej przedsiębiorczości działającej na terenie powiatu pilskiego. Swoją fachową wiedzą służy rzemieślnikom, pomaga w sprawach administracyjnych, formalizowaniu praktyk uczniowskich, i zdobywaniu kwalifikacji rzemieślniczych. Zaangażowanie oraz praca pokoleń pracowników Cechu zasługuje na uznanie i wyróżnienie. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów – powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Odbierającymi odznaczenie w imieniu Cechu Rzemiosł Różnych w Pile byli: Jan Janczewski, Starszy Cechu oraz członkowie zarządu: Marian Madej, Stanisław Pirch, Daniel Balukiewicz, Urszula Kwiatkowska i Zygmunt Śnieżko.

- Jesteśmy organizacją która skupia rzemieślników z Piły i całego powiatu pilskiego, choć nie jest nas tak wielu jak kiedyś. Chciałbym podziękować Państwu za współpracę, bo naszym wspólnym celem jest, aby jak najwięcej uczniów kształciło się w zawodach rzemieślniczych. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie – powiedział Jan Janczewski, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile.

Gratulacje dla Cechu Rzemiosł Różnych w Pile złożyli także starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak.

- O tym, że pilski Cech jest czynnym uczestnikiem życia publicznego, wiemy doskonale. Dziękujemy za wszystkie przedsięwzięcia, które razem udaje nam się realizować. Jednocześnie deklarujemy dalszą chęć współdziałania – mówił starosta Eligiusz Komarowski.

Podczas sesji radni wysłuchali sprawozdań i informacji z działalności Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Wielkopolskiej Izby Rolniczej w 2016 roku. Ponadto przyjęli informację o sytuacji ekonomicznej Szpitala Powiatowego w Wyrzysku Sp. z o.o., a także uchwalili Strategię Rozwoju Oświaty Powiatu Pilskiego na lata 2017-2027. Podjęta została także uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Wyrzysk na przebudowę drogi gminnej w Bąkowie oraz uchwała w sprawie organizacji Powiatowo-Gminnych Dożynek, które odbędą się 3 września w Białośliwiu.