Zmagania młodych fryzjerów

Data: 11-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zmagania młodych fryzjerów Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej z regionu pilskiego zmierzyli się dzisiaj w V Regionalnym Konkursie Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego, który odbył się w Złotowie. Konkursowi patronowali wspólnie starostowie powiatów: pilskiego, złotowskiego, chodzieskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego.

Do konkursu przystąpiło 32 uczniów fryzjerstwa z czterech powiatów północnej Wielkopolski. Zadaniem uczniów klas pierwszych było wykonanie fryzury awangardowej, uczniowie klas drugich przygotowywali fryzurę z lat sześćdziesiątych, natomiast uczniowie klas trzecich musieli wykazać się w strzyżeniu i modelowaniu damskiej lub męskiej fryzury. Młodych fryzjerów oceniali mistrzowie: Stanisław Marczak z Poznania, Michał Kaniewski z Wągrowca oraz Hanna Goldyszewicz-Koźlikowska z Wyrzyska. Wśród laureatów znalazła się pilanka, Angelika Hyl, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile..

Organizatorem konkursu była Wielkopolska Izba Rzemieślnicza przy wsparciu starostw powiatowych i cechów rzemiosł różnych w Pile, Chodzieży, Złotowie i Czarnkowie. Najlepsi młodzi fryzjerzy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i upominkami.

Wyniki konkursu:
klasy I:
1. Natalia Białożyńska (Joanna Szychowiak-Nowak - Chodzież)
2. Angelika Hyl (Magdalena Sommerfeld - Piła), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile
3. Inez Sielazin (Elżbieta Fryc - Czarnków)
klasy II:
1. Daria Abraham (Danuta Strumnik - Chodzież)
2. Daria Sobczyk (Aneta Tetzlaff - Złotów)
3. Paulina Radzijewska (Anna Szumowska - Krzyż Wlkp.)
klasy III
dział damski
1. Maja Jastrzębska (Anna Stawiszyńska - Złotów)
2. Magdalena Osiadło (Joanna Kalla - Debrzno)
3. Julia Glanc (Renata Szychta - Chodzież)
dział męski:
1. Ewelina Piątkowska (Anna Stawiszyńska - Złotów)
2. Maja Jastrzębska  (Anna Stawiszyńska - Złotów)
3. Magdalena Osiadło (Joanna Kalla - Debrzno)

Gratulujemy!

Dziękujemy za zdjęcia Januszowi Justynie ( pzl24.pl).