Polecamy na weekend

Data: 09-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Polecamy na weekend Przed nami kolejny weekend pełen wydarzeń sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych. Państwa uwadze polecamy wydarzenia, którym patronuje Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz te, których organizację wsparł Powiat Pilski.

SOBOTA - 10 czerwca 2017r.
Turniej Małego Mistrza 2017, w którym uczestniczyć będą  członkowie KKT Shoto oraz ich rodziny. Turniej odbędzie się w sali gimnastyczna Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, ul. Władysława Sikorskiego 73 (wejście od ul. Św. Jana Bosko). Rejestracja zawodników odbędzie się od godziny 9:30, a rozpoczęcie pierwszych walk około godziny 10:00. Zakończenie zawodów przewidziane jest na godzinę 16:00.

Zawody strzeleckie II "Pilski Puchar - Broń Historyczna"
Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 w CSS Tarcza w Pile. Zaplanowano konkurencje kulowe mały i duży kaliber: pistolet/rewolwer 5,6 mm (boczny zapłon), karabin dowolny 5,6 mm (boczny zapłon), pistolet/rewolwer (centralny zapłon) oraz karabin dowolny do 8 mm (centralny zapłon). Dozwolona broń sportowa model produkcji do 1967 roku, dopuszczona przez sędziego sekcji kontroli broni. Zawodom towarzyszyć będzie wystawa broni historycznej i kolekcjonerskiej. Zgłoszenia do godziny 11.00 w dniu zawodów. Sekcja Historyczna zaprasza na grochówkę wojskową.

Dzień Dziecka ROD Malwa
Początek spotkania o godz. 15.00. Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji i niespodzianek.

XIX Bieg im. Edmunda Wojciechowskiego - „Olka”
Będzie to już piąty etap „Biegaj z nami 2017” (ostatni przed wakacyjną przerwą). Start i meta umiejscowione są na Stadionie Miejskim przy ul. Parkowej 11 w Wyrzysku. Długość trasy: 12 km, nordic walking: 6,6 km. Początek zawodów o godz. 15.00.

NIEDZIELA - 11 czerwca 2017r.

XXXIV Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, Wiejski Dom Kultury w Śmiłowie
Sejmik odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i ma formę przeglądu. Wystąpią grupy teatralne z województw: pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Początek o godz. 10.00, podsumowanie Sejmiku i wręczenie nagród o godz. 18.00.

Festyn Parafialno-Rodzinny parafii p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Pile
Celem festynu jest zintegrowanie mieszkańców osiedla Koszyce oraz zebranie funduszy na budowę nowego kościoła parafialnego. W programie atrakcje dla całych rodzin, w tym bieg parafialny dla dzieci i dorosłych oraz aukcja dobroczynna. Początek godz. 13.30.

Piknik Rodzinny „ W Stumilowym lesie, książka opowieści niesie…”
Impreza ma na celu zwrócić uwagę na wartości płynące z kontaktu z książką i poezją. Ważnym atutem spotkania jest integracja rodzinna oraz nakłanianie do podejmowania współpracy rodziców z dzieckiem i przedszkolem. Za aktywny udział przewidywane są dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Piknik skierowany jest do wszystkich przedszkolaków i ich rodzin oraz mieszkańców gminy Wyrzysk. , Piknik odbędzie się w Amfiteatrze Miejskim w Wyrzysku, a jej organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola „Chatka Puchatka” w Wyrzysku. Początek o godz. 14.00.

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo –Pożarnicze połączone z IV Festynem Strażackim w Kruszewie.
Początek o godz. 14.00 na boisku wiejskim.

ZAPRASZAMY!