Pokazali, że wiele potrafią

Data: 12-02-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pokazali, że wiele potrafią

Ludzie niepełnosprawni intelektualnie umieją zaskakiwać. Czasami potrafią więcej, niż osoby zdrowe. Wielu z nich świetnie radzi sobie z obowiązkami domowymi i pracowniczymi. Osiągają sukcesy w kulturze i sporcie. Pokonują ograniczenia własnych organizmów, udowadniając, że chcieć, to znaczy móc.

Z pewnością nie brakowało chęci do przełamywania barier uczestnikom XV Regionalnego Mityngu Pływackiego „Sprawnych Razem”, który we wtorek odbył się na terenie pilskiej pływalni „Wodnik”. Motorem napędowym wydarzenia była Aleksandra Błażejewska.

W zawodach, którym patronowali Starosta Pilski oraz Prezydent Piły, wzięły udział reprezentacje uczniów z Gębic, Jastrowia, Wągrowca i Piły. Młodzież współzawodniczyła w konkurencjach stylem dowolnym, klasycznym oraz grzbietowym. Po zakończeniu ścigania wszyscy otrzymali ciepły posiłek oraz upominki. Degustacji towarzyszyło wręczanie licznych trofeów. Te najważniejsze – puchary ufundowane przez patronów wydarzenia – trafiły do drużyn z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pile i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu. Serdecznie gratulujemy!