Ekonomik będzie współpracować z pilską PWSZ

Data: 05-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ekonomik będzie współpracować z pilską PWSZ Zespół Szkół Ekonomicznych dołączył do grona placówek współpracujących z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Pile. Umożliwia to podpisana 5 czerwca br. umowa patronacka.

- W imieniu pana starosty chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w podpisanie tej umowy. Tym bardziej, że każda aktywność szkół, mająca na celu pozyskanie jak największej liczby uczniów, jest bardzo ważna. Jest to takie przedsięwzięcie, z którego korzyści będą odnosić obie strony - powiedział Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu, asygnujący umowę w imieniu Powiatu Pilskiego.

Korzystanie z bazy dydaktycznej PWSZ w Pile, możliwość uczestnictwa w spotkaniach z wykładowcami Instytutu Ekonomicznego, organizacja wspólnych przedsięwzięć - to tylko niektóre punkty umowy o współpracy.

- Warto podkreślić, iż korzyści z umowy odczują także nauczyciele, którzy będą mogli uczestniczyć w uczelnianych wydarzeniach naukowych i tym samym, doskonalić również swoje umiejętności – dodała Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile.

Umowa stanowi doskonałe uwieńczenie dotychczasowej, mniej formalnej, współpracy.

- Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile od wielu lat współpracuje z PWSZ. Nasi uczniowie biorą udział m.in. w czwartkach u ekonomistów, czy Festiwalach Nauki. Wiele osób trafia w mury tej uczelni po zakończeniu nauki w naszej szkole, dlatego też jestem przekonana, że dzięki umowie, współpraca ta będzie jeszcze bardziej intensywna - powiedziała Renata Strojna, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.

- Cieszymy się, że możemy podpisać umowę patronacką z kolejną szkołą z naszego regionu. Nasza uczelnia, w tym także Instytut Ekonomiczny, ciągle rozwija swoją ofertę, dlatego też jestem przekonany o wzajemnych korzyściach wynikających z realizacji dzisiejszego dokumentu – powiedział prof. nzw. dr hab. Donat Mierzejewski, rektor PWSZ w Pile.